Wakacje z rysunkiem - 5 pomysłów na wakacje dla artystów i miłośników rysowania

Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i lada dzień rozpoczną się wakacje. To doskonały czas, aby poświęcić się swoim pasjom. Jeśli tak jak my, uwielbiasz rysować lub pasjonujesz się architekturą i sztuką, koniecznie sprawdź nasze propozycje na twórcze spędzenie tego okresu. Z pewnością znajdziesz coś co Cię zainteresuje, a dodatkowo przygotowaliśmy dla Ciebie małą niespodziankę.

SZKICOWNIK – podróżuj i rysuj

Szkicownik to niezbędna rzecz w wyposażeniu każdego artysty, jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów i bez problemu zmieści się w torbie czy plecaku, więc możesz mieć go zawsze przy sobie.

Jeśli zamierzasz podróżować, weź go ze sobą, aby w wolnej chwili móc naszkicować interesujący Cię widok. Korzystanie ze szkicownika daję tę przewagę, że możesz rysować w zasadzie wszędzie – czekając w ogródku restauracji z widokiem na urokliwą kamienicę, siedząc na pomoście przy jeziorze, a nawet biwakując w lesie! Rysując na małym formacie, nie potrzebujesz również dużo czasu, aby stworzyć efektowną pracę. W czasach gdy w telefonach mamy tysiące podobnych do siebie zdjęć, takie szkice stanowią wspaniałą pamiątkę z podróży!

Próbuj rożnych technik – używaj ołówków, węgla, sepii, cienkopisów, flamastrów czy akwareli, pamiętaj tylko, aby dobrać rodzaj papieru do konkretnego przyrządu. Zwróć uwagę na gramaturę oraz fakturę papieru. Im wyższa wartość opisana w g/m2, tym kartki będą bardziej wytrzymałe i odporne na prześwitywanie. Szkicowniki z papierem o gramaturze 150-165g/m2 to doskonały wybór. Chropowaty papier może sprawdzić się przy technikach suchych, np. przy rysowaniu węglem czy ołówkiem, ale nie będzie odpowiedni do kreślenia cienkopisem i flamastrem – tu sprawdzą się gładkie arkusze. Poniżej przedstawiamy propozycje dwóch sprawdzonych modeli:

  • SZKICOWNIK LEUCHTTURM1917 SQUARE 150 GSM
  • MOLESKINE SKETCHBOOK 165 GSM

PLENERY – rysuj w terenie

rysunek, drawing, szczecin, domin, kurs rysunku, domin scn, kurs na architekturę, architektura, wakacje w szczecinie

Szybkie szkice w terenie to dobre ćwiczenie, ale jeśli możesz wygospodarować nieco więcej czasu, wybierz się na plener rysunkowy. To okazja do skorzystania z wakacyjnej pogody i stworzenia prac na nieco większym formacie. Dzięki rysowaniu z natury, na świeżym powietrzu, zdobędziesz nowe doświadczenia i nauczysz się radzenia sobie w zróżnicowanych warunkach. To  bardzo przyjemna forma rozwijania swojego warsztatu rysunkowego.

W tym wypadku rysowanie nie jest już tak spontaniczne i pewne rzeczy warto wcześniej zaplanować. Zastanów się jakie ciekawe miejsca są w Twojej okolicy lub poszukaj informacji w Internecie. Być może na nowo odkryjesz uroki swojego miasta 🙂

Oprócz kartek i czegoś czym będziesz rysować, wyposaż się w teczkę na rysunki, sztywną podkładkę pod kartkę i składane krzesełko. Jeśli trafisz na wietrzną pogodę, mogą przydać Ci się również klipsy do przypinania papieru.

Podczas plenerów zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wygodę. Usiądź najlepiej w cieniu, unikając zatłoczonych miejsc gdzie jest duży ruch. Warunki atmosferyczne i naświetlenie wraz z upływem czasu mogą się zmieniać, dlatego, aby nie stracić wybranego kadru warto się przygotować i zabrać kapelusz i krem z filtrem. Nie zapomnij o wodzie!

Zanim zaczniesz rysować na dużym formacie, pomyśl nad kompozycją swojej pracy i dobierz odpowiedni kadr. Pomocne może okazać wykonanie wcześniej niewielkiego szkicu – łatwiej na tym etapie skorygować swoje pomysły.

NAUKA RYSUNKU NA PODSTAWIE PORADNIKÓW INTERNETOWYCH – prosty sposób na zdobycie nowych umiejętności

Warto rozwijać swój warsztat korzystając z poradników internetowych. To szybki, prosty i darmowy sposób na zdobycie wiedzy. Przyjrzyj się technice wykonywania rysunku, słuchaj wskazówek, a co najważniejsze rysuj samodzielnie na podstawie materiałów!

Pamiętaj, że nauka rysunku wymaga regularnego ćwiczenia. Postaraj się znaleźć czas na codzienne rysowanie, nawet jeśli jest to tylko kilka minut dziennie. Ćwicząc regularnie, stopniowo będziesz rozwijać swoje umiejętności.

Sprawdź kanał pracowni DOMIN na YouTube – znajdziesz tam wiele wartościowych materiałów!

 

https://www.youtube.com/@pracowniaDOMIN

 

WYSTAWY – obserwuj i daj się zainspirować

Szczecin, kurs rysunku, asp, rysunek, martwa natura, kurs rysunku, postać, architektura, sztuka, grafika, asp, rysunek ołówkiem

NASZ KURS RYSUNKU – rozwijaj się pod okiem profesjonalistów

wakacje w szczecinie

Jeśli potrzebujesz wsparcia w swojej artystycznej drodze i chcesz zdobyć nowe umiejętności, zapraszamy Cię na nasz kurs rysunku i malarstwa w Szczecinie, który rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 21 lipca 2023r. Nasza pracowania zlokalizowana jest w centrum miasta, przy ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 30 w Szczecinie. Pracownię od dworca kolejowego dzieli jedynie 15 min. drogi pieszo!

Niezależnie czy dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z rysunkiem, czy masz już doświadczenie – znajdziesz coś dla siebie. Zajęcia trwają 3h zegarowe i odbywają się od poniedziałku do piątku. Do wyboru masz grupy w godzinach 10:00 – 13:00 lub 13:30 – 16:30. W godzinach 16:00 – 19:00 zaplanowaliśmy plenery rysunkowe – będziemy rysować na żywo najciekawsze widoki w mieście. Zapisując się na dowolny z naszych kursów wakacyjnych, tydzień plenerów dostajesz gratis! 

Możesz wybierać spośród następujących kursów:

  • Kurs od podstaw
  • Kurs architektura
  • Kurs Junior
  • Kurs postaci
  • Plenery

Jeśli jesteś początkującym rysownikiem i dopiero zaczynasz swoją przygodę, wybierz Kurs od Podstaw. W ciągu dwóch tygodni poznasz podstawy perspektywy i światłocienia, dowiesz jak rysować z natury, nauczysz się rysować postać i geometrię. Zaznajomisz się z najważniejszymi zagadnieniami, które będą solidną podstawą do dalszego rozwoju.

Kurs architektura przeznaczony jest dla kandydatów na Wydział Architektury. Poznasz podstawy lub w krótkim czasie zrobisz duże postępy i poprawisz swój warsztat. Podstawy do Kursu architektura zdobędziesz zapisując się na 2 tygodnie Kursu od podstaw.

Kurs Junior to propozycja skierowana do młodych artystów w wieku 10-14 lat. Tematyka zajęć jest różnorodna: rysujemy ludzi, krajobraz, bryły ze światłocieniem, zwierzęta i postacie z bajek czy portrety. Nauczysz się widzieć przestrzennie i przelewać to na papier oraz rozwiniesz swoją kreatywność.

Kurs postaci to idealny wybór dla tych, których w rysunku najbardziej fascynuje człowiek. Na zajęciach skupimy się na rysowaniu sylwetek, portretów oraz anatomii z detalami. Ta porządna dawka wiedzy to doskonały wstęp aby zostać mistrzem w tej dziedzinie. Podstawy do Kursu postaci zdobędziesz zapisując się na 1 lub 2 tygodnie Kursu od podstaw.

Plenery są dobrym wyborem dla każdego kto chciałby spróbować swoich sił w rysowaniu z natury. Bierzemy teczki, deski i kartki i ruszamy w teren! To świetna okazja, aby korzystając z wakacyjnej pogody, lepiej poznać miasto i rozwinąć warsztat rysunkowy.

Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu: 570 326 279 lub szczecin@domin-pzn.pl

Szczegółowe informacje i formularz do zapisu znajdziesz w tym linku :

https://domin-szczecin.pl/wakacje-w-szczecinie-kurs-rysunku/

Teraz czas na niespodziankę! Przygotowaliśmy dla Ciebie darmową lekcję rysunku online – sprawdź poniższy link!

https://domin-szczecin.pl/darmowe-lekcje-rysunku/

Jeśli stworzysz pracę na podstawie tego tutorialu i prześlesz nam jej zdjęcie w wiadomości na nasz profil na Facebooku, Instagramie lub e-mailem, otrzymasz od nas link do kolejnego filmu! Życzymy miłej pracy i czekamy na wiadomość