Plenery rysunkowe w Szczecinie

Plenery to doskonała forma poznawania miasta poprzez rysunek. Dołącz do nas na zajęciach plenerowych w najciekawszych miejscach w Szczecinie. 

Spotykamy się w wyznaczonej lokalizacji o 16:00. Lista miejsc znajduje się poniżej. W galerii zamieściliśmy mapkę z zaznaczonymi lokalizacjami. Uczestnicy docierają na zajęcia i wracają w nich we własnym zakresie. Miejsce zbiórek znajdziesz w spisie, jeśli jednak pojawią się jakieś problemy w ich odnalezieniu lub pojawisz się po wyznaczonej godzinie, skontaktuj się z nami dzwoniąc pod numer 537 390 512 – przekażemy potrzebne wskazówki.

Nie martw się, jeśli nie możesz uczestniczyć w każdym dniu plenerów – możesz dołączyć tylko na wybrane. Dla osób uczestniczących przez min. tydzień w kursie wakacyjnym, plenery są całkowicie darmowe. Jeżeli nie uczestniczyłeś w zajęciach kursu wakacyjnego, a chcesz wziąć udział w plenerach – zapisz się przez formularz na stronie.

Plenery to dobra okazja, żeby spędzić czas w towarzystwie osób pasjonujących się rysunkiem i rozwinąć swój warsztat. Dodatkowo oferujemy wsparcie prowadzących podczas rysowania. 

Na zajęcia należy zabrać :

  • szkicownik z twardą oprawą A4/A3 lub kartki A3/B3 i sztywną podkładkę do rysowania
  • przybory rysunkowe : długopis, cienkopis, kredki (najlepiej sprawdzają się w plenerze) lub ołówek 
  • gumkę, klipsy do papieru, temperówkę

Dodatkowo

  • stołek lub inne siedzisko – w terenie nie zawsze jest miejsce żeby usiąść
  • czapkę z daszkiem/ kapelusz lub inną ochronę na głowę
  • okulary przeciwsłoneczne 

W przypadku złej pogody będziemy próbowali przeczekać deszcz lub przenieść zajęcia do pracowni. Informację o tym będziemy umieszczać na naszej grupie DOMIN Scn

Lista Plenerów

117.07.23 Kościół św. Wojciecha, Plac Zwycięstwa 1 – zbiórka od strony nieczynnej fontanny

218.07.23 Ratusz, Rynek Sienny – zbiórka przy arkadach ratusza

319.07.23 Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34 – zbiórka przy arkadach ratusza

4. 20.07.23 Katedra, Świętego Jakuba Apostoła 1 – zbiórka na placu przy wejściu głównym

5. 21.07.23 Kościół Św. Piotra i Pawła, plac Świętych Piotra i Pawła – zbiórka przy kościele od strony ul. Tomasza Mazowieckiego